Modele zwierzęce

Wychodząc naprzeciw Państwa oczekiwaniom, ALAB bioscience rozwija ofertę wysokospecjalistycznych modeli zwierząt doświadczalnych. 
W ofercie posiadamy tradycyjne i genetycznie modyfikowane modele myszy i szczurów, znajdujących zastosowanie m.in. w toksykologii, farmakologii, immunologii, onkologii i innych dziedzinach badawczych.
Zwierzęta hodowane są w standardzie zdrowotnym SPF (Specific Pathogen Free) oraz SOPF (Specific Opportunistic Pathogen Free) i posiadają niezbędne certyfikaty zdrowotne zgodne z wytycznymi FELASA (Federation of Laboratory Animal Science Associations).


- Modele Non-GEM (modele tradycyjne)
Tradycyjne modele inbred, outbred, hybrydowe oraz spontaniczne mutanty.


- Modele GEM (modele modyfikowane genetycznie)
Oferujemy dostęp do licencjonowanych modeli transgenicznych wraz z pełnymi prawami do użytkowania. Modele te są wykorzystywane w badaniach ADME (absorpcja, dystrybucja, metabolizm, wydalanie), chorobach metabolicznych i sercowo-naczyniowych, neurodegeneracyjnych, immunologii i onkologii.


- Humanizowane modele myszy
Modele myszy z niedoborem odporności, które akceptują przeszczepy komórek heterologicznych łatwiej niż tradycyjne modele immunokompetentne.


- Modele dedykowane do badań nad chorobą Alzheimera i Parkinsona

 

ALAB bioscience oferuje również usługi pokrewne takie jak :

  • Monitoring genetyczny

  • Krioprezerwacja szczepów

  • Rederywacja szczepów

  • Zarządzanie kolonią

  • Backcrossing i Speed Congenics

Zapraszamy do współpracy!

W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu z naszymi koordynatorami badań oraz do zapoznania się z naszą ofertą wsparcia w prowadzonych projektach i badaniach

alab bioscience.png